بهترین حالت خوابیدن برای قلب چیست؟

تحقیقات نشان می‌دهد که تقریباً هر کس در مورد بهترین راه خواب، فکر متفاوتی دارد. نزدیک به 47 درصد ایرانی‌ها در حالت جنین می‌خوابند که رایج‌ترین شکل خواب محسوب می‌شود. در همین حال، 17 درصد دوست دارند روی معده خود بخوابند. 13 درصد به پهلو خود می‌خوابند و بازوهای آنها به سمت خارج کشیده می‌شود ، در حالی که 11 درصد به پشت می‌خوایند. اما از بین این حالات بهترین حالت خوابیدن برای قلب کدام است؟

بهترین حالت خوابیدن برای قلب

از سمت راست خودداری کنید. به گفته متخصص خواب کریستوفر وینتر، مدیر پزشکی مرکز پزشکی خواب بیمارستان مارتا جفرسون در شارلوتزویل، ویرجینیا، که با CNN در مورد خواب به پهلو صحبت کرد، ممکن است این بهترین حالت خوابیدن برای قلب نباشد. او به سی ان ان گفت خون شما در تمام بدن جریان می‌یابد و سرانجام در سمت راست به قلب باز می‌گردد. اما هنگامی که به سمت راست می‌خوابید ، “فشار بدن شما در برابر رگ‌های خونی که به تیکت شما باز می‌شوند، فرو می‌رود.

خوابیدن به سمت چپ به طور بالقوه چون جریان خون را به قلب شما بازگرداند بهترین حالت خوابیدن برای قلب است.

رفلاکس اسید دارید؟

خوابیدن به سمت چپ را امتحان کنید. به نظر می‌رسد خوابیدن سمت چپ شما احتمال تحمل سوزش قلب را کاهش می‌دهد. مطالعه‌ای از مجله علمی کلینیکی معده نشان داد که افرادی که به سمت چپ خود می‌خوابیدند کمتر دچار مشکل سوزش قلب می‌شوند.

خواب برای بیماران قلبی

نارسایی قلبی ممکن است باعث شود در طول روز احساس ضعف و خستگی کنید. اما آیا می‌دانید که خستگی روز ممکن است بخشی از مشکلات خواب باشد که همراه با نارسایی قلبی ایجاد می‌شود یا اتفاق می‌افتد؟

بیشتر بخوانید: خوابیدن بعد از غذا واقعا ضرر دارد؟ 3 نکته که باید بدانید

اگر قبلاً به دلیل مشکلات قلبی تحت درمان قرار گرفته اید، ممکن است در نتیجه خواب بدتری را تجربه کنید. به گفته سالاس، مصرف داروهایی مانند مسدود‌کننده های بتا می‌تواند بر خواب شما تأثیر بگذارد. درد همچنین می‌تواند خواب را بدتر کند و شرایطی مانند نارسایی قلبی می‌تواند تخت خوابیدن را دشوار کند. مشکلات خواب را به پزشک مراقبت از قلب خود گزارش دهید تا به دنبال راه حل باشد.

اگر از خواب بیدار می‌شوید و احساس سرحالی نکرده و یا خواب آلودگی روزانه دارید یا به دلیل کمبود انرژی باید فعالیت روزانه خود را کاهش دهید، این می تواند نشانه‌هایی باشد که اتفاقای در حین خواب اتفاق می‌افتد.

به خاطر داشته باشید بهترین حالت خوابیدن برای قلب برای بیماران قلب و مخصوصا کسانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، باید با دستور پزشک مشخص شود.