درمان پف چشم بعد از خواب و گریه با 6 روش آزمایش شده

درمان پف چشم

پف چشم و تیرگی زیر چشم به دلایل مختلف از جمله ویژگی‌های ارثی صورت، آلرژی، استرس، خستگی چشم و خصوصیات پوستی فردی رخ می‌دهد. در حالی که برخی از داروهای خانگی مانند برش‌های خیار آرام بخش – یا حتی کرم های ضد بواسیر ممکن است به طور موقت چشم های پوستی را تسکین دهند، یک راه حل طولانی مدت یافتن علت اصلی آن است.

درمان پف چشم به زیبایی شما کمک می‌کند

چه عواملی باعث ایجاد پف چشم و دایره های تیره زیر چشم می‌شود؟


تورم اطراف چشم در اثر تجمع بیش از حد مایعات (ورم) در بافت پوست اطراف چشم ایجاد می‌شود. از آنجا که پوست اطراف چشم بسیار نازک است، تورم و تغییر رنگ می تواند کاملاً مشخص باشد.
پف چشم عموما از عوامل مختلفی ناشی می شوند، از جمله:
• مصرف بیش از حد نمک، که باعث حبس شدن مایعات می‌شود
• آلرژی هایی که می توانند باعث التهاب و تورم شوند
• مشکلات سینوس
• کم آبی
• خستگی و کمبود خواب
• فشار
• گریان
• سالخوردگی
• ویژگی‌های ارثی صورت
7 روش بسیار مفید برای درمان پف چشم

1- استفاده از کمپرس سرد

کمپرس سرد می تواند به کاهش تورم کمک کند. به راحتی یک حوله تمیز بگیرید و آن را با آب خنک مرطوب کنید. در رختخواب یا صندلی راحت بنشینید. با استفاده از فشار ملایم، دستمال مرطوب را به مدت چند دقیقه روی پوست زیر و اطراف چشم خود بمالید.

2- برش‌های خیار یا چای کیسه‌ای

برش‌های خیار هم‌چنین می‌تواند به تسکین چرک چشم و کاهش تورم کمک کند. اما شما باید یک خیار سرد را در مورد استفاده قرار دهید. در صورت انجام این کار، خیار خود را قبل از قطع کردن به دو برش یک سانتی‌متری بشویید و بر روی پلک قرار دهید.
ایده استفاده از کیسه های چای درمورد کافئین موجود در آن است. بیشتر انواع چای سیاه حاوی کافئین است. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد کافئین می تواند به پوست نفوذ کند، پف کردگی را کاهش دهد و گردش خون را افزایش دهد. برای امتحان کردن این روش، دو کیسه چای خیس کنید، به مدت 20 دقیقه آن را فریز کنید و سپس آن‌ها را 15 تا 30 دقیقه روی چشم خود قرار دهید.

برای تحریک جریان خون ، ناحیه را به آرامی شیر یا ماساژ دهید
می توانید با ضربه‌زدن آرام یا ماساژ دادن به دور چشم خود، جریان خون را به چشم پف کرده افزایش دهید.

برای درمان پف چشم از این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

چند ثانیه قبل از جابجایی انگشتان از گوشه داخلی چشم خود به سمت بیرون، نقاط فشار را در ابرو خود کار کنید. این به تخلیه آن ناحیه ملتهب کمک می‌کند.

سپس با استفاده از دو انگشت روی هر دست، روی سینوس‌های خود ضربه بزنید، از دو طرف بینی شروع کنید و به بیرون حرکت کنید. حتی ممکن است در این منطقه حرکت سیال مانند مایع را احساس کنید.

همه چیز در مورد حرکت مایعات است، بنابراین ممکن است بخواهید گره‌های لنفاوی را در گردن خود به آرامی ماساژ دهید. با حرکت رو به پایین و به دور از صورت عمل کنید.

حدود 3 دقیقه ادامه دهید و در صورت لزوم تکرار کنید.

4- از غلتک چشم استفاده کنید

ژل‌های خنک کننده چشم که با استفاده از یک توپ غلتکی فلزی تولید می‌شوند نیز می‌توانند به درمان پف چشم کمک کنند. آن را به جلو و عقب روی قسمت آسیب دیده بکشید تا چشم ماساژ داده‌شود.

5- کرم یا سرم صورت سرد را بمالید

باز هم، خنک کردن ناحیه پف چشم می‌تواند با محدود کردن رگ‌های خونی به کاهش پف کمک کند. قبل از استفاده، کرم صورت مورد علاقه خود یا سایر محصولات مانند کرم چشم را سرد کنید. کرم‌های آغشته به آلوورا گزینه‌ی بسیار مناسبی برای این کار است.

6- از قطرات چشم استفاده کنید

از قطرات چشم یا اشک مصنوعی می توان برای کمک به هر چیزی از خشکی گرفته تا تکمیل تولید اشک طبیعی شما استفاده کرد. انواع دیگر از وازو کانسترونکتورها برای کمک به قرمزی که با گریه یا آلرژی تجربه می کنید، استفاده می‌شود. برای جلوگیری از تحریک بیشتر، سعی کنید قطره‌هایی را بدون مواد نگه‌دارنده که حاوی مواد افزودنی کمتری هستند انتخاب کنید.
برای استفاده از این محصولات ، یک یا دو قطره در روز را تا چهار بار روی چشم خود بمالید.

هشدار: اکثر فرمول ها برای افرادی که لنز دارند توصیه نمی شوند، بنابراین برچسب‌ها را با دقت بخوانید و قبل از استفاده لنزهای خود را در نظر بگیرید.

کلام آخر: درمان پف چشم
این روش ها باید به شما کمک کند تا پف چشم شما بعد از خواب یا گریه کاهش یابد. آن‌ها ممکن است به شما کمک کنند احساس کمی بهتری کنید. مراقبت از خود و عشق در مواقع غم و اندوه یا استرس اهمیت دارند. هر روز برای خود وقت بگذارید – حتی اگر فقط چند دقیقه طول بکشد.