افراد موفق صبح‌ها چگونه زود بیدار می‌شوند؟

چگونه صبح زود بیدار شویم

بسیاری از ما از صدای زنگ هشدار ساعت و موبایل در صبح متنفریم. این صدا غالباً ما را از خواب سالم بیدار می‌کند. وادار کردن بدن برای خروج از راحتی رخت‌خواب، به خصوص در زمان زمستان دشوار است. چگونه صبح زود بیدار شویم؟ بیدار‌شدن از خواب هرچه دشوار باشد، بخشی غیرقابل مذاکره از زندگی است. با این حال، لازم نیست خیلی سخت و عذاب‌آور باشد. در این مقاله، ما چگونگی تبدیل شدن به یک فرد سحرخیز را بررسی خواهیم کرد. سحرخیز شدن موهبتی است که قدیمی‌ها هم خیلی بهش اشاره کردند. سحرخیز باش تا کامروا شوی!

خیلی ساده! شب ها به وقت بخوابید!

درست نخوابیدن منشا بسیاری از بیماری‌های جسمی و روحی است. به وقت و خوب خوابیدن یک راهکار نیست، یک اصل زندگی است. اصلی خیلی ساده ولی به آن توجهی نمی‌کنیم. به خواب رفتن راحت دارای تکنیک‌هایی است که در مقاله جداگانه‌ای بررسی نمودیم. اینجا می‌خواهیم به اهمیت به وقت خوابیدن اشاره کنیم. کمبود خواب منجر به افزایش وزن و افسردگی و هم‌چنین طیف وسیعی از موضوعات دیگر مرتبط می‌شود که می تواند بر زندگی روزمره ما تأثیر بگذارد.

آیا 8 ساعت خواب کافی است؟

این یک تصور غلط رایج است که بزرگسالان به 8 ساعت خواب در هر شب نیاز دارند. در حقیقت، در حالی که مقدار توصیه شده 7-9 ساعت است، برخی از افراد به خواب بیشتر نیاز دارند و برخی از افراد به مقدار کمتری نیاز دارند. توصیه می کنیم وقتی احساس خستگی کردید، به رختخواب بروید و نه این‌که خود را مجبور کنید. انجام این کار، خطر گول خوردن ساعت طبیعی بدن در رختخواب را به حداقل می‌رساند و می‌تواند به یک الگوی خواب بهتر منجر شود.

برای زودتر بیدار شدن انگیزه پیدا کنید!

اگر می خواهید صبح ها از رختخواب خود خارج شوید، ایده خوبی است که بتوانید چیزی را بیابید که مشتاقانه منتظر آن باشید و این باعث آسان‌تر‌شدن وضعیت می‌شود. این می‌تواند چیزی از یک فنجان قهوه خوشمزه یا محیط کار جذاب، تا یک پیاده‌روی با طراوت تا خوردن یک صبحانه دلچسب باشد.

برای رفع استرس و احساس بهتر، ورزش کنید

اندورفین ها از مزایای قدرتمند ورزش هستند. علاوه بر سالم نگه‌داشتن بدن از نظر جسمی، ورزش منظم به شما انرژی می‌دهد، به شما در خواب بهتر در شب کمک می‌کند و به شما در مدیریت اضطراب و استرس کمک می‌کند. برخی مطالعات حاکی از آن است که ورزش جذب کافئین را نیز تقویت می‌کند. در محل کار خود از پله‌ها بروید، با بچه‌های خود بازی کنید یا قدم بزنید.

مقاله پیشنهادی: استرس و خواب دشمنان قسم‌خورده هستند!

از زدن دکمه چرت آلارم (Snooze) خودداری کنید

بعضی اوقات انجام برخی تنظیمات کوچک در کارهای روزمره می‌تواند تفاوت زیادی در نحوه احساس هنگام بیدار‌شدن از خواب بگذارد و می‌تواند شما را به دوری از دکمه چرت آلارم گوشی ترغیب کند. زدن دکمه اسنوز ممکن است در حال حاضر ایده خوبی به‌نظر‌برسد، اما این برای بدن شما مناسب نیست شما چند دقیقه دیگر خواب بی‌کیفیت خواهید داشت که ممکن احساس غمگینی را به شما القا کند. هم‎چنین استفاده از تلفن خود را به عنوان ساعت زنگ دار خود متوقف کنید این روزها بسیاری از افراد از تلفن خود به عنوان ساعت زنگ‌دار خود استفاده می‌کنند. به جای آن توصیه می‌کنیم از زنگ رادیو استفاده‌کنید.

زمان خواب خود را تنظیم کنید

قانون 15، روشی به مراتب واقع بینانه‌تر از این است که خود را مجبور به خواب در ساعت خاصی کنید. هر شب 15 دقیقه زمان خواب خود را زودتر کنید. به این ترتیب، تنها در چهار شب، شما می‌توانید تا یک ساعت کامل راه خود را به خواب زودتر برسانید.