10 نکته خرید تشک جدید

1 – عادت به تشک جدید

عادت کردن به یک تشک جدید کمی زمان می برد.ممکن است بعد از خرید تشک جدید برای چند روز احساس راحت نبودن داشته باشید طبیعی است. این موضوع ممکن است بین 1 تا 4 هفته به طول بیانجامد. فقط کافی است کمی صبر کنید تا بدن شما به تشک جدید عادت کند.

2 – جابجا کردن تشک

حتما در بازه های زمانی مشخص تشک خود را بچرخانید (جای قرار گرفتن سر خود در تشک را تغییر دهید). اگر تشک شما دو طرفه است این کار را بری پشت و روی تشک نیز انجام دهید. این کار باعث افزایش دوام و عمر فوم و اسفنج های به کار رفته در تشک می شود.

3 – تخت و تشک

حتما در هنگام خرید تشک جدید، کیفیت تخت خود را نیز بررسی کنید تا به تشک شما آسیب وارد نکند. به عنوان مثال تشک های مموری فوم چنانچه بر روی سطوح ناهموار قرار گیرند به علت حالت پذیری زیاد مموری فوم، شکل طبیعی خود را از دست داده و آسیب می بینند.

4 – خم کردن تشک

تشک را خم نکنید، تا نکنید، لوله نکنید!

5 – بوی نویی تشک!

در هنگام خرید تشک جدید ممکن است بعد از باز کردن بسته بندی آن، بوی چسب به مشام شما برسد. این موضوعی طبیعی است که پس از چند روز از بین می رود. مواد تولیدی جدید مانند هر چیز تازه تولید شده (مثل خودرو) بویی خاص خود را دارد که در مورد تشک به سرعت این بو از بین می رود. لذا این نکته را مد نظر قرار دهید. چنانچه بوی تشک شما پس از حداکثر 10 روز از بین نرفت موضوع را با فروشنده در میان بگذارید.

6 – محافظ تشک

از تشک جدید خود محافظت نمایید. حتما قبل از شروع استفاده، سطح تشک خود را با محافظ ضد آب بپوشانید. دلیل این موضوع غیر قابل شستشو بودن مواد و فنرهای داخل تشک است. چنانچه آب یا آلودگی به داخل تشک نفوذ کند تقریبا تمیز کردن آن غیرممکن است.

7 – عادت های اشتباه در استفاده تشک

از قرار دادن چوب، ملحفه، پتو و چیزهای اضافی بین تشک و سطح صاف تخت جدا خودداری نمایید. این کار باعث از بین رفتن حالت طبیعی تشک شده و کارایی آن را ازبین می برد.

8 – استفاده صحیح از ملحفه و محافظ تشک

مطمئن شوید که ملحفه و محافظظ تشک شما به خوبی بر روی آن قرار گرفته و دور تا دور آن را پوشانده است.

9 – حفظ گارانتی

گارانتی تشک خود را در جای مطمئنی قرار دهید تا در زمان نیاز از آن استفاده نمایید. هم چنین در نظر داشته باشید مواردی هم چون پارگی پارچه، خیس شدن و آلودگی تشک شامل گارانتی نمی گردد.

10 – تعویض تشک کهنه و نو!

از تعویض تشک کهنه با نو جدا خودداری نمایید. (تشک های تعویضی با پارچه جدید به مشتریان فروخته می شود. لذا تشک جدیدی که شما دریافت می کنید نیز چنین محصولی است.)